anniversary bg header

Годишна научна конференция за представяне на резултатите по изпълнението на Стратегическата научноизследователска и иновационна програма за развитие „Медицина за здраве“ на МУ-Плевен

 

Представяне заглавие

На 1 ноември 2024 г. се състоя Годишна научна конференция за представяне на резултатите по изпълнението на Стратегическата научноизследователска и иновационна програма за развитие „Медицина за здраве“ на МУ-Плевен

В рамките на най-значимия научен форум за юбилейната 2024 година – Международна научна конференция „50 години медицинско образование и наука в Плевен“ се проведе Годишната научна конференция за представяне на резултатите по изпълнението на Стратегическата научноизследователска и иновационна програма за развитие „Медицина за здраве“ на МУ-Плевен.

Събитието откри ректорът на МУ-Плевен проф. д-р Добромир Димитров, а напредъкът на Стратегическата научноизследователска и иновационна програма за развитие „Медицина за здраве“ представи ръководителят на проекта доц. д-р Мариела Камбурова, зам.-декан на Факултет „Обществено здраве“. Специални гости на конференцията бяха членовете на съвещателния борд по програмата за развитие: проф. Томас Грот, проф. д-р Цветомир Луканов, проф. д-р Кристина Хас, д-р Ивелин Йоцов и Росица Коларова. Официални гости на форума бяха проф. Георги Вайсилов, Изпълнителен директор и Ръководител на Управляващия орган и Емилия Николова, старши експерт, Изпълнителна ‎агенция "Програма за образование".  

Учените и изследователите представиха научните резултати по реализация на проектите:  Електронна брахитерапия; Транслационна онкология; Дигитални инструменти за осигуряване на рационална лекарствена употреба при уязвими пациенти; Иновативни биоинженерни подходи в медицината чрез използването на стволови клетки и протеомика; Изкуствен интелект в гинекологията и Научно ръководство и експертна подкрепа за внедряване на фармакогеномиката в клиничната практика.

Проектът е в изпълнение на договор по процедура BG-RRP-2.004 - Създаване на мрежа от изследователски висши училища в България и е финансиран от Европейския съюз - NextGenerationEU, чрез Националния план за възстановяване и устойчивост на Република България.

 

NPVU1

NPVU1

NPVU1

NPVU1