Управителният съвет на Българското Общество по Симулационна Медицина има честта да Ви покани на традиционната годишна Конференция по симулационно обучение в медицината, която ще се проведе в периода 21.-22.02.2025 г. в Телекомуникационен Ендоскопски Център (ТЕЛЕЦ) на МУ-Плевен под егидата на ректора проф. д-р Добромир Димитров, д.м.
Конференцията е с научно-практическа насоченост и цели да запознае студенти, стажант- лекари и млади специалисти с възможностите на симулациите в тренировъчна среда и с прилагането на придобитите знания и умения в реална работна среда. За целта, преди официалното откриване на конференцията, са организирани два тренировъчни курса.
Първият обучителен курс е насочен към дипломирани лекари, работещи в сферата на бързата помощ, спешните отделения и кардиологичните клиники с фокус върху спешните кардиологични състояния. Курсът ще бъде сертифициран от Американската сърдечна асоциация ( American Heart Association АНА) и ще се проведе от двама квалифицирани за подобно обучение лектори - доц. Радосвета Уелс, програмен директор за специализация по спешна медицина, Тексаски Технически Университет-Ел Пасо, САЩ, и Брайън Уилсън, ръководител обучения в Център за здравни науки на Тексаския Технически Университет-Ел Пасо, Катедра по спешна медицина, член на Обучителен и образователен център за симулация на здравеопазването (TECHS) .
Тренировъчното обучение ще се осъществи на модерни симулатори-манекени, с които е оборудван Ресусцитационния център към ТЕЛЕЦ на Медицински университет - Плевен, Манекените са снабдени със най-иновативни програми, задаващи различни параметри на сърдечна и жизнена дейност на човека, при които се изисква навременна лекарска намеса и компетентност на действията.
Вторият тренировъчен курс е организиран за студенти и е насочен към симулации при политравма с цел да се покаже модел на действие на лекарски екип при случаи на травматично болни пациенти. Курсът ще се ръководи от д-р Александър Вълков, специалист по спешна медицина, Salford Care Organisation-Northern Care Alliance, Великобритания.
За студентите е предвидено и обучение на виртуалните тренажори и симулаторите в Телекомуникационния Ендоскопски Център (ТЕЛЕЦ) на Медицински университет – Плевен, сертифициран за провеждане на високоспециализирани курсове от Ameraican College of Surgeons.
В програмата на конфренцията са заложени множество тематични лекции на специалисти от страната и чужбина, демонстрации, представяне на иновативни технологии.